Jdi na obsah Jdi na menu
 


HÁJE - ŘÍČANY - OPATOV

24. 6. 2007

Od stanice metra trasy C HÁJE projedeme koncem sídliště Jižní Město směrem na UHŘÍNĚVES. Skoro na konci Uhříněvsi je křižovatka na které se dáme doprava a podjedeme trať nově vybudovaným podchodem, kde můžeme jet na kole ( samozřejmě budeme ohleduplní k chodcům ). Za podchodem se dáme doleva směrem na BENICE. Zde již pojedeme za minimálního provozu. Na křižovatce v Benicích u fotbalového hřiště  odbočíme doleva a pokračujeme do LIPAN. To však nejsou Lipany proslulé bitvou z r.1434 mezi Tábority, Sirotky a panskými vojsky. Z návsi v Lipanech pojedeme rovně a po silničce, kde málokdy projede auto přijedeme k silnici Říčany – Kostelec. My se můžeme vydat doleva a po pár desítkách metrů ze silnice odbočíme opět doleva a pokračujeme do KOLOVRAT.

 A nebo pojedeme rovně kolem zříceniny hradu s 13.stol. na pěkně upravené náměstí a můžeme se porozhlédnout po Říčanech.

Po průjezdu Kolovraty přijedeme zpět do UHŘÍNĚVSE. A přijedeme na stejnou křižovatku z níž jsme jely k podchodu. Tentokrát po průjezdu podchodem pojedeme rovně a dostaneme se do PITKOVIC . V Pitkovicích sice je polevé straně občerstvovna, ale nemáme s ní dobré zkušenosti. Je lepší dojet až do KŘESLIC na kruhovém objezdu odbočit doleva, a tam si váží uondaných cykloturistů – a nebo neodbočíme a pokračujeme rovně. Po přejezdu mostu přes Botič se dostaneme na křižovatku na níž odbočíme doleva. Po této silnici skoro bez provozu přijedeme do ÚJEZDU. Na křižovatce tvaru T se vydáme doprava a přes KATEŘINKY  přijedeme na světelnou křižovatku, na které pojedeme doleva, na další světelné křižovatce doprava a jsme opět u metra trasy C OPATOV. Ujeli jsme cca 34 km, pěkně jsme si protáhly tělo a viděli jsme pěkné okolí Prahy.

 

 

Obrazek

výškový profil cesty

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Háje - Říčany - Opatov

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

uvidíme

(Petra P., 24. 6. 2007 17:21)

Moc se těšíme až to okusíme na vlastní lýtka!!Určitě nesmíme minout zříceninu a"občerstvovačky".Moc pěkně oživeno výškovým profilem!!